Úspešná revalidácia kurzu FIATA DIPLOMA v zasielateľstve pre SR v marci 2016

Zväz logistiky a zasielateľstva Slovenskej republiky (ZLZ SR) v spolupráci so Žilinskou univerzitou v Žiline, Fakultou prevádzky a ekonomiky dopravy a spojov validoval 16. marca 2016 pred medzinárodnou komisiou ABVT FIATA vzdelávací kurz ZASIELATEĽSTVO- Špedičný expert FIATA podľa predpísaných štandardov FIATA – Celosvetová asociácia zväzov zasielateľov (www.fiata.org) na ďalšie štyri roky. Kurz je tiež akreditovaný v rámci celoživotného vzdelávania Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR – číslo akreditácie: 3217/2015/152/1. Na základe požiadavky z členskej základe ZLZ SR, ale aj kladnej odozvy z praxe sme pripravili ďalší kurz, ktorý začne pravdepodobne v mesiaci október 2016 už prebieha podľa štandardov FIATA, kde je 14 modulov, z ktorých sa vykonáva aj overenie znalostí.

1. Úvod do zasielateľstva
  2. Námorná preprava
  3. Námorné kontajnery
  4. Multimodálna preprava
  5. Letecká preprava
  6. Cestná preprava
  7. Železničná preprava
  8. Vnútroštátna a medzinárodná preprava vnútrozemskými vodnými cestami
  9. Colné postupy
  10. Logistika, skladovanie a distribúcia
  11. Poistenie
  12. Nebezpečný náklad
  13. Bezpečnosť a bezpečnostná ochrana
  14. Informačné a komunikačné technológie v zasielateľstve

Dňa 16.marca 2016 v sídle FIATA v Zürichu sa podarilo slovenskej delegácii vedenej Ing. Františkom Komorom prezidentom ZLZ SR, prof. Ing. Jozefovi Gnapovi, PhD. odbornému garantovi akreditovaného kurzu a Doc. Ing. Jurajovi Jagelčákovi, PhD. zo Žilinskej univerzity v Žiline úspešne revalidovať na ďalšie štyri roky tento kurz. Obsah kurzu, študijné materiály z vyššie uvedených modulov, lektorské zabezpečenie, technické a informačné vybavenie kurzu, systém skúšania a zvyšovania kvality boli úspešne revalidované pred komisiou vzdelávania FIATA (ABVT), ktorú vedie Thomas Sim zo Singapúru. Na obr. 1 odovzdal predseda komisie pán Thomas Sim prezidentovi ZLZ SR Ing. Františkovi Komorovi a prof. Jozefovi Gnapovi a doc. Jagelčákovi certifikát o úspešnej revalidáciu kurzu FIATA Diploma v zasielateľstve (obr.2) .

validacia2016
certifikat2016

Žilinská univerzita v Žiline, Fakulta prevádzky a ekonomiky dopravy a spojov je organizácia akreditovaná Zväzom logistiky a zasielateľstva SR pre vykonávanie vzdelávania za účelom získania certifikátu s celosvetovou platnosťou - FIATA DIPLOMA v zasielateľstve. Certifikát FIATA Diploma je celosvetovo uznávaný a úspešní absolventi sú zverejnení aj na stránke FIATA (www.fiata.org). Kurz je určený pre účastníkov zo zasielateľských, logistických a dopravných organizácií, ale aj logistických oddelení výrobných a obchodných firiem, s minimálne úplným stredoškolským vzdelaním s maturitou a minimálne jednoročnou odbornou praxou.

prof. Ing. Jozef Gnap, PhD.
predseda sekcie vzdelávania a vydavateľstva ZLZ SR
odborný garant kurzu